AZ ULTRAFILTER SZAKÉRTŐJE

HidroSpa Kft.

USZODATECHNOLÓGIA TERVEZÉSTŐL A KIVITELEZÉSIG

Technológiák


Vízforgató rendszerű medence ULTRASZŰRÉSSEL
A beltéri medencék üzemeltetésének kellemetlen kísérő jelensége a medencetérben érezhető klór szag. Ennek oka, hogy a közüzemi medencék vizének fertőtlenítése, néhány kivételtől eltekintve, szinte kizárólag klóros technológiával történik. A klór olcsó és hatékony fertőtlenítőszer, de számos káros mellékhatásával kell számolni, mint pl. a bizonyítottan rákkeltő hatású THM vegyületek. Az ULTRASZŰRŐ alkalmazásának a fő indítéka a vegyszermentes, vagy a törvényi előírásoknak is megfelelő, minimális, alternatív fertőtlenítő vegyszerrel üzemeltetett, klórmentes technológia volt. Mindezt az ULTRASZŰRŐ membrán azon tulajdonsaga tette lehetővé, hogy képes fizikai szűréssel eltávolítani a vízből a kórokozó baktériumokat és vírusokat. Első hazai alkalmazását a Sárvári Gyógyfürdőben vezettem be.
 

1. Vízforgató rendszerű medence ULTRASZŰRÉSSEL

Ultraszűrő technológiák

gallery/sárvár1

2. Töltő-ürítő rendszerű medence ULTRASZŰRÉSSEL

Közismert, hogy Magyarország gyógyvíz nagyhatalom, de ez mégsem jelenti azt, hogy a gyóvizek korlátlan mennyiségben állnának rendelkezésre. A gyógyvizes medencékben a víz bakteriológiai minőségét folyamatos vízcserével kell biztosítani. Az ULTRASZŰRŐ alkalmazásának a fő indítéka az volt, hogy a folyamatosan elfolyó nagy mennyiségű gyógyvízből fizikai szűréssel eltávolításra kerülnek a kórokozó baktériumok és vírusok úgy, hogy a víz újra megfelel a töltővízzel szemben támasztott követelményeknek. Mindezt az ULTRASZŰRŐ membrán azon tulajdonsága tette lehetővé, hogy miközben kiszűri a vízből a baktériumokat és vírusokat, a víz gyógyhatást biztosító eredeti oldott sótartalmát változatlan formában átengedi. Első hazai alkalmazását a Sárvári Gyógyfürdőben vezettem be.

gallery/sárvár2

3. Uszodai szennyvíz tisztítása ULTRASZŰRÉSSEL

Egy uszoda, vagy fürdő üzemeltetése során nagy mennyiségű hulladékvíz keletkezik a hagyományos uszodai vízforgató szűrők visszamosásakor, vagy a lábmosók, ruhanyzók elfolyó vizeiből. Ezek a vizek szennyezettségük miatt általában a fizetős közcsatornába vannak vezetve, ami jelentős költség, amit a fürdő költséghatékony üzemeltetése érdekében célszerű elkerülni. Az ULTRASZŰRŐ alkalmazásának a fő indítéka az volt, hogy a rendszeresen keletkező nagy mennyiségű hulladékvizeket fizikai szűréssel olyan mértékben kell megtisztítani, hogy azok az ingyenes csapadékvíz csatornába, felszíni befogadóba legyenek vezethetők, vagy legyenek alkalmasak felszíni öntözésre. Ez kettős haszonnal jár, mivel a fürdő elkerüli a csatornadíjat és megtakarítja az öntözővíz díját. Első hazai alkalmazását a Budapesti AQUAWORLD Hotel és Élményfürdőben vezettem be.

gallery/img_0050 (2)

4. Uszodai szennyvíz hőhasznosítása ULTRASZŰRÉSSEL

Egy uszoda, vagy fürdő üzemeltetése során keletkező nagy mennyiségű hulladékvíz egyik jellemzője, hogy az fel van fűtve a medencék üzemi hőmérsékletére. Mégha az ULTRASZŰRŐ tisztítás után a víz az ingyenes csapadékvízbe is vezethető, vagy öntözővízként hasznosul, a benne tárolt hőmennyiséget a fürdő a vízzel együtt kidobja. Az ULTRASZŰRŐN tisztított hulladékvíz olyan tiszta, hogy az HŐSZIVATTYÚRA vezethető, ami kivonja a benne tárolt hőmennyiséget. A kinyert hőt a medencék fűtésére, HMV előállítására lehet fordítani. Ez hármas haszonnal jár, mivel a fürdő fűtési energiát takarít meg, elkerüli a csatornadíjat és megtakarítja az öntözővíz díját. A beruházás 2-3 éven belül megtérül. Első hazai alkalmazását a Tapolcai Termálstrandon vezettem be.

gallery/7